Latter tøve resultat carl milles skulptur auktion vandfald shuttle Kommunikationsnetværk
Skulptur, Carl Milles (1875-1955), Änglahuvud, Stämplad Millesgården, höjd: 21 cm. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning -
Återgått till säljaren. Carl Milles, | Auktion nskauktionshus.se
Skulptur efter Carl Milles i brons - Stockholms Auktionsverk
Carl Milles, "Serpentindanserska". - Bukowskis
CARL MILLES, efter, skulptur, brons, Millesgården, 1900-talets senare hälft. - Bukowskis
Carl Milles skulptur - Stockholms Auktionsverk
CARL MILLES, "Örn på glob". - Bukowskis | Konstnärer, Konst, Örn
Carl Milles skulptur 'Guds Hand'... - Södersens Auktionshus | Facebook
CARL MILLES, efter, skulptur, brons, märkt Millesgården Collection. - Bukowskis
Carl Milles - ”Vingarna” - Uppsala Auktionskammare
Carl Milles, "Solsångaren". - Bukowskis
Carl Milles Paintings & Artwork for Sale | Carl Milles Art Value Price Guide
Carl Milles - "Europa och tjuren" - Uppsala Auktionskammare
CARL MILLES. After. Sculpture, patinated bronze, Musician angel, marked Millesgården Collection. Art - Sculptures - Auctionet
Skulptur, Carl Milles (1875-1955), ej Signerad, höjd: 15 cm - 1036 8204 - Metropol Auktioner
Carl Milles | Solglitter / huvud | MutualArt
Skulptur, Carl Milles (1875-1955) efter, Änglahuvud. Stämplad Millesgården. Höjd: 14 cm ca - 1241 1541 - Metropol Auktioner
Uppsala Auktionskammare - "Lyss" av Carl Milles Carl Milles tilldelades en silvermedalj för skulpturen ”Lyss” på Exposition Universelle i Paris år 1900, samma år som han fick ett hedersomnämnande för skulpturen Hylas.